Múzeumbarát tábor

2021-ben is megrendezésre került az óvodás korosztály számára a Múzeumbarát tábor a Kunszentmárton Város Önkormányzata által kezelt TOP-5.3.1-16-JN1-2017-00004 „A helyi identitás és kohézió erősítése a Kunszentmártoni járásban” pályázat támogatásával.

Az óvodás korosztályt megmozgató Múzeumbarát tábor a mesterségekre helyezte a hangsúlyt. A gyermekek olyan alapanyagokkal és technikákkal ismerkedhettek, mint a szalma- és vesszőfonás, az agyag és a fazekasmesterség, vagy a hímzés és nemezelés. Kirándultunk Öcsödön, meglátogattuk Bencsik Márta szalmafonó műhelyét, valamint ellátogattunk Ópusztaszerre a Történelmi Emlékparkba, ahol a foglalkozás a halászatra koncentrált. A videóban egy rövid össszeállítást láthatnak a tábor pillanataiból.