Tájékoztató terveinkről

A járványügyi helyzet kapcsán kiadott rendeletek, intézkedések figyelembe vételével a következő programok előkészítését, tervezését végezzük:

Nyári időszak:

• Honismereti tábor
  • Múzeumbarát tábor
  • Időszaki kiállításaink (Mézes gondolatok, Ez sör! – A sernevelőtől a sörgyárig) új helyszíneken nyílnak

Őszi időszak:

• Őszi est a múzeumkertben:
    • III. Tiszazugi gyülömcspárlatok versenye
    • Madáretető-készítő verseny
    • Főszerepben az őszi betakarítás – játékok, foglalkozások gyerekeknek
    • Koncert
  • Kiállítás a múzeum új Bozsik Kálmán kerámiagyűjteményéből. A kiállítás ideje alatt a fazekas mesterség rejtelmeibe vezetjük be látogatóinkat (foglalkozások kicsiknek, nagyoknak)
  • Alvilági kalandok címmel új állandó kiállítást építünk a város turisztikai beruházásának eredményeként létrejövő látogatóközpontba, ami a Földhivatal udvarában kap helyet
  • Múzeumi raktárunkat pályázati forrásból újítjuk meg, a munkát szeptemberben fejezzük be. A város és a Tiszazug térségének értékes kincseit, múltbéli emlékeit szeretnénk így hosszú ideig megőrizni.