Erasmus+ Your Treasure – Our Treasure

Tegnapi napon Bozsikné Kovács Hajnalkával, a kunszentmártoni Idősek Bentlakásos Otthonának egyik munkatársával beszélgettünk, aki a helyi idősek helyzetébe nyújtott nekünk betekintést. Mesélt a programjaikról, mindennapjaikról valamint, hogy véleménye szerint hogyan lehet hatékonyan megszólítani a korosztályt. Nagyon tanulságos és fontos információkkal szolgált mindannyiunk számára.
A projekt első képzésének egy olaszországi szervezet ad otthont, akik már hosszú évek óta sikeresen valósítanak meg programokat a demenciával küzdő idősekre koncentrálva. Ezekben a programokban könyvtárak, múzeumok és idős gondozók működnek együtt, tartalmas és fejlesztő időtöltést szolgáltatva a csoportoknak. A Hajnalkával való találkozónk a képzésre való felkészülés egyik állomása volt.
Reméljük, hogy a projekt hatására a jövőben is együtt tudunk majd működni a külföldön tanult módszereket is hasznosítva.