Búcsú a Mézes gondolatoktól

5 év vándorlás és 7 külső helyszín után utolsó állomásáról tér vissza a Mézes gondolatok című kiállításunk.

A tárlat, amelyet eredetileg 2018-ban mutattunk be a Helytörténeti Múzeumban, az ember és a méh kapcsolatát, a méhészet történetét, valamint a méz táplálkozásban, gyógyításban és kozmetikában betöltött szerepét mutatta be közérthető és interaktív módon. A kiállítás anyaga, a tablók és a technika, azonban ennyi szállítás és bemutatás után elhasználódott, így úgy döntöttünk, hogy a tárlat ezennel nyugdíjba vonul.

A kiállítás megfordult Tiszaföldváron, Budapesten, Szerencsen, Békéscsabán,Esztergomban, Marcaliban és végül Zalaegerszegen; mindenhol nagy népszerűségnek örvendett.

Nagy örömünkre szolgált ez a lehetőség, kollégáink remek múzeumokat és szakembereket ismerhettek meg. Köszönjük minden résztvevő múzeumnak, valamint a kiállítás létrehozásában közreműködő támogatónak és szakembernek a segítséget! Partnereink:

Tiszazugi Földrajzi Múzeum
Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum