Megnyitottuk kiállításunkat Isztambulban

2023. június 1-jén nyílt meg a Kunszentmártoni Helytörténeti Múzeum és a Túri Fazekas Múzeum közös kiállítása az isztambuli Magyar Kulturális Központban (Liszt Intézet).

Az alföldi fazekasmestereink, Bozsik Kálmán és Badár Balázs legszebb kerámiáiból készült válogatás a Modern és Nemzeti – A népi és a népies szecesszió hatása Badár Balázs és Bozsik Kálmán fazekasok munkásságára címet viseli.

A tárlatot Wenner-Várkonyi Attila, Kunszentmárton város polgármestere nyitotta meg, majd Mucsi Ferenc, kunszentmártoni fazekas bemutatóját láthatták a látogatók.

Szervezők és rendezők: dr. Pusztai Gabriella, Pusztai Zsolt múzeumigazgatók.

A kunszentmártoni Bozsik-gyűjtemény és a mezőtúri Badár-gyűjtemény mellett Draskovits Dénes magángyűjteményének néhány darabja, valamint a Badár Ház kiállítóterének berendezése is szerepel a tárlatban.

Isztambuli honfitársaink és a török vendégek is nagy érdeklődéssel fogadták a magyar fazekasság szépségeit.

A kiállítás augusztus végéig tekinthető meg a Liszt Intézetben (Gürsel, İmrahor Cd. No:23 B Blok, 34400 Kâğıthane/İstanbul, Törökország).