Beporzók Napja (március 10.) a múzeumban

Múzeumunk ebben az évben először csatlakozott a Beporzók Napja címet viselő országos kezdeményezéshez, melynek célja felhívni a lakosság figyelmét a beporzók fontosságára és iránymutatást adni, mit és hogyan tehetünk védelmük érdekében. Mi idén a helyi általános iskolás diákokat invitáltuk a természetvédelmi témájú foglalkozásunkra, mely során a diákok bővíthették ismereteiket a beporzásról, a beporzást végző fajokról, élelmiszerekről, amelyeket beporzó rovaroknak köszönhetünk. Beszélgettünk arról, hogy ezek a rovarok miért vannak veszélyeztetett helyzetben és hogy mi mit tehetünk a védelmük érdekében. A foglalkozás során a gyerekek megismerkedhettek a rovartanyával közelebbi megfigyeléseket végezhettek egy beporzó rovaron. Az ismeretszerzés után egy izgalmas mozgásos játékkal zártuk a foglalkozást, ami a méhecskék viráporgyűjtő és beporzó tevékenységét imitálta. Nyáron visszavárjuk a program résztvevőit, hogy együtt szemügyre vegyük a jeles nap alkalmából a múzeum udvarára kihelyezett rovarszállót, melynek szobáit reményeink szerint addigra belakják segítő rovarbarátaink.

Bővebb információkat a beporzók napjával kapcsolatban itt találhatnak: http://www.beporzoknapja.hu/